Ziemas autofotoorientēšanās prieki Siguldā

Vai esi izmēģinājis ziemas priekus baudīt ne tikai uz slēpojot, slidojot un ejot pirtī?! Arī autofotoorientēšanās ir piemērota izklaide jebkuros gadalaikos, lai kopā ar ģimeni, draugiem un saviem četrkājainajiem mīluļiem aktīvi un interesanti pavadītu sestdienas dienu.

17.februārī Siguldā un tās apkārtnē notiks 4 stundu autofotoorientēšanās brauciens, kurā būs ne tikai jāmeklē dažādas sarežģītības kontrolpunkti, bet arī jāveic neparasti papilduzdevumi. Visi kontrolpunkti būs izvietoti interesantās, neparastās un, iespējams, mazāk zināmās vietās. Lai atrastu kontrolpunktus pašā Siguldā, būs jāatrisina neliels "prāta mežģis".

Uzvarēs komanda, kura būs savākusi vislielāko punktu skaitu un nobraukusi īsāko maršrutu. Ātrumam šajā braucienā nebūs nozīmes, svarīgāka būs komandas izstrādātā punktu vākšanas stratēģija.

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00.

Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā papīra autoceļu karte Ziemeļvidzeme, jo Organizatoru izsūtītā būs bez mēroga, kā arī laikapstākļiem atbilstoši apavi un labs noskaņojums. Neaizmirstiet paņemt līdzi arī ceļamaizi un siltu dzērienu, lai diena būtu izdevusies!

Komandas dalības maksa 24€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība. Tādēļ droši ņemiet līdzi savus bērnus, draugus, radus un četrkājainos mīluļus. Kopā būs jautrāk un interesantāk!

Reģistrē komandu Siguldas braucienam


Alūksnes brauciena rezultāti

Laikā, kad vairums cilvēku dodas slēpot vai meklēt Ziemassvētku dāvanas, 12 komandas devās kontrolpunktu medībās Alūksnes pusē. Visas komandas veiksmīgi finišēja.

Ar pilsētas medībām gandrīz visas komandas tika veiksmīgi galā. Diemžēl tikai viena komanda izpildīja uzdevumu ar pulksteni.

Spriežot pēc iesūtītajām bildēm, lielākās grūtības bija atrast kontrolpunktu Brencos (Malienā) - melnbalto ēkas fotogrāfiju uz info stenda skvērā pie Tautas nama.

Vairākas komandas nepareizi nofotografējās Umernieku stacijā. Kontrolpunkts bija melnbaltā fotogrāfija uz info stenda.

Zemāk redzama saite uz rezultātiem, neieskaitītām bildēm, bilžu izlasi, kā arī komandu veiktos maršrutus.

Alūksnes brauciena rezultāti

Pirmajā vietā ierindojas komanda "Gustiņi" , otrajā vieta - "Vienmēr saiet!", bet trešajā - komanda "Šiškibabi". Apveicam uzvarētājus!

Uzvarētāji tiek pie dāvanu kartēm no brauciens.lv attiecīgi 30, 25 un 20 € vērtībā. Uzvarētājus apsveiksim individuāli.

Nākamreiz tiekamies 2024.gada 17.februārī, Siguldā atklājot jauno sezonu. Sekojiet līdzi informācijai mūsu lapā un sociālajos tīklos.


 

 

9.decembrī autofotoorientēšanās Alūksnē

Gribi aktīvi pavadīt sestdienas dienu un iepazīt Alūksnes pusi neierastā, interesantā veidā?! Tad piedalies 9.decembra četru stundu autofotoorientēšanās braucienā "Alūksne 2023"!

Kontrolpunktu meklēšana pēc klasiskās autoceļu kartes un fotografēšanās pie tiem notiks ne tikai pašā Alūksnes pilsētā, bet arī tās tuvākajā apkārtnē. Papildpunktus varēs iegūt, izpildot dažādus atraktīvus un neparastus uzdevumus.

Uzvarēs tas, kurš četrās stundās būs savācis vislielāko punktu skaitu un nobraucis mazāk kilometru.

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00.

Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā papīra autoceļu karte Alūksnes novads.Apes novads vai Austrumvidzeme.Ziemeļlatgale, laikapstākļiem atbilstoši apavi un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa 24€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība. Tādēļ droši ņemiet līdzi savus bērnus, draugus, radus un četrkājainos mīluļus. Kopā būs jautrāk un interesantāk!


Rudens brauciens Kandavā noslēdzies

Sestdien, 21.oktobrī 31 komandai tomēr izdevās vēl iemūžināt skaisto rudeni savās bildēs, piedaloties četru stundu autofotoorientēšanās braucienā apkārt Kandavai.

Pareizā atbilde uzdevumā par Kandavas tiltu ir 35. Daudzām komandām šis uzdevums nesagādāja grūtības un tām izdevās nofotografēties pie īstā km stabiņa.

Liels prieks ir par to, ka šajā braucienā visas komandas bija vērīgas un ievēroja prasīto bilžu uzņemšanas rakursu. Tādēļ nav nevienas neieskaitītas bildes.

Vārdu "Kandava" neizdevās savākt nevienai no komandām, kaut gan daudzām pietrūka tikai viens burts - N vai D. Brauciena reģionā pietura "Niedrītes" atradās ceļu (V1445/V1464) krustojumā, braucot no Pūres uz Kukšu muižu. Savukārt "Dzilnas" atradās uz ceļa (V1474) netālu no Velnakmens pie Kalnmuižas, kā arī uz ceļa P121 - "Druva" netālu no Grenču vējdzirnavām virzienā uz Tukumu.

Dažām komandām grūtības sagādāja otrā kontrolpunkta atrašana Zemītes dabas takā. Ieejot takā pēc norādes, pirmo varēja ieraudzīt Lapsu KP, pavisam netālu lauka malā bija arī šūpoles. Diemžēl ne visām komandām uzsmaidīja veiksme ar gulbīšiem.

Viena komanda diemžēl tā arī nenodeva savas bildes rezultātu aprēķināšanai. Savukārt cita komanda neuzmanīgi izlasīja noteikumus un lielāko daļu bilžu fotografēja bez fotomodeļa, kas stipri ietekmēja rezultātu.

Lielākā daļa dalībnieku, kas piedalījās šajā braucienā, pārstāvēja Kandavas apkārtni. Tomēr uzvaru izdevās gūt ne vietējiem. Tā pirmajā vietā ir komanda "Frīdas kaķis Rūdiš" no Rīgas, otrajā vietā - Kuldīgas/Talsu/Matkules/Kandavas apvienotā komanda "Melnā pērle", savukārt trešajā vietā - komanda "Matrix" no Pierīgas.

Apsveicam uzvarētājus!
Lai arī nākamgad uzvarētājiem būtu iespēja piedalīties kādā no mūsu organizētajiem braucieniem (lielajiem, mazajiem un nakts), komandām tiek piešķirtas dāvanu kartes no brauciens.lv attiecīgi 35, 25 un 20 eiro vērtībā, kā arī balva no "Tēviņkalna vīna darītavas".

‼ www.brauciens.lv/rezultati publicēti visu komandu rezultāti un veiktie maršruti.

Šogad vēl notiks viens mazais brauciens 9.decembrī Alūksnē. Sekojiet līdzi jaunumiem un informācijai mūsu soc.tīklos. 


Rudenī uz Kandavu

Kad visas sēnes būs salasītas un krājumi ziemai sagādāti, brīvdienās varēs doties arī autofotoorientēšanās piedzīvojumā.

Sestdien, 21.oktobrī visi tiek aicināti uz Kandavu un tās tuvāko apkārtni, lai četrās stundās iepazītu šo Latvijas gabaliņu no cita skatu punkta.

Lai brauciens būtu jautrāks un interesantāks, ņemiet līdzi arī savus bērnus, omes, draugus un četrkājainos mīluļus! Varbūt kāds no komandas biedriem parādīs arī savas slēptās orientēšanās un stratēģiskās plānošanas spējas, kas palīdzēs tieši jūsu komandai kāpt uz goda pjedestāla.

Programmā: autofotoorientēšanās ar klasisko autoceļu karti, kontrolpunktu meklēšana un fotografēšanās, pilsētas medības un komunikācija ar vietējiem iedzīvotājiem papildpunktu iegūšanai, vēl daži interesanti uzdevumi brauciena laikā.

Uzvarēs tas, kurš atvēlētajā laikā būs savācis vislielāko punktu skaitu un nobraucis mazāk kilometru.

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī.

Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā papīra autoceļu karte "Dienvidkurzeme" , ērti apavi un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa 24€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»


Rēzeknes rezultāti aprēķināti...

Jūlija izskaņā Rēzeknes pusē pulcējās 17 komandas, lai piedalītos 4 stundu autofotoorientēšanās braucienā, kurā dalībnieki ne tikai sacentās savā starpā par vietu uz goda pjedestāla, bet arī iepazina dažādas, vairāk vai mazāk pazīstama vietas Rēzeknes apkārtnē.

Spriežot pēc rezultātiem, dažām komandām grūtības sagādāja orientēšanās pašā Rēzeknes pilsētā, kurā kontrolpunkti bija jāmeklē pēc pilsētas shēmas. Mums pašiem par pārsteigumu veselas trīs komandas "norāva" bankrotu, nofotografējoties nepareizā vietā pilsētā, kaut gan īstais kontrolpunkts shēmā acīmredzami atradās ielas pretējā pusē un stipri tālāk par "bankrotu".

Dažām komandām izdevās "paņemt" slēpto rēķināmo kontrolpunktu - vēsturisko lapeni Bumbišķos, kā arī fotorāmi "Silmalas pagasts", kas atradās pie Silmalas pagasta pārvaldes ēkas.

Tūrisma klasē savas orientēšanās prasmes vislabāk pierādīja komanda "Rakari&Mafija" no Līvāniem. Viņiem pirmā vieta.

Pēc ilgāka pārtraukuma braucienā piedalījās komanda "Tumšā olīve" no Murmastienes un uzreiz kāpa uz goda pjedestāla, iegūstot 2.vietu.

Arī komandai "Mēs no laukiem" (Preiļi) šajā braucienā veiksme stāvēja blakus, jo viņiem tiek trešā vieta.

Profesionāļu klasē šoreiz piedalījās 3 komandas, kuras tad arī sadalīja goda pjedestālu savā starpā. Tā pirmajā vietā - komanda "Matrix" no Pierīgas. Otrajā vietā - ne mazāk pieredzējusi komanda "21." no Jūrmalas. Bet trešajā vietā - Rīgas-Maltas apvienotā komanda "RūdiŠ".

Apsveicam uzvarētājus!

Balvās - dāvanu kartes no  Latgales kafijas grauzdētava "KUUP" un brauciens.lv. Par balvu saņemšanu sazināsimies ar katru komandu personīgi.

‼ www.brauciens.lv/rezultati publicēti visu komandu rezultāti, neieskaitītās bildes un veiktie maršruti.

Nākamreiz tiekamies mazajā autofotoorientēšanās braucienā "Kandava" 21.oktobrī. Reģistrācija uz Kandavas braucienu jau atvērta.
 


Pašā vasaras vidū tiekamies Rēzeknē!

Ir vērts ierakstīt savā vasaras izklaižu kalendārā #autofotoorientēšanos Rēzeknē un tās apkārtnē 29.jūlijā.

Četrās stundās komandām tiks dota iespēja interesanti, neparasti un aktīvi pavadīt sestdienas dienu, meklējot kontrolpunktus pašā Latgales sirdī. Lai būtu interesantāk, kontrolpunkti būs atzīmēti uz parastās autoceļu kartes.

Taču būs ne tikai klasiskā autofotoorientēšanās ar punktu meklēšanu un fotografēšanu. Papildpunktu iegūšanai būs jādodas pilsētas medībās, jākomunicē ar vietējiem iedzīvotājiem un jāliek lietā savas radošās spējas.

Uzvarēs tas, kurš atvēlētajā kontrollaikā būs savācis vislielāko punktu skaitu un nobraucis mazāk kilometru.

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā papīra autoceļu karte "Dienvidlatgale.Augšzeme" , ērti apavi un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa 24€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»


Ādažu autofotoorientēšanās rezultāti

13.maija #autofotoorientēšanās braucienā apkārt Ādažiem piedalījās 29 komandas, kas pārstāvēja tuvus un tālus Latvijas novadus.

Diemžēl lielie sastrēgumi un avārija uz Gaujas tilta neļāva komandām pilnvērtīgi izbaudīt šo braucienu. Tomēr, spriežot pēc iesūtītajām dalībnieku atsauksmēm, kontrolpunkti bija interesanti, daži grūti atrodami, kā arī uz zināmām vietām bija iespēja paskatīties no cita skatu punkta. Prieks bija arī par aktīvi pavadītu dienu kopā ar draugiem un ģimeni.

Jāatzīst, ka ne visas komandas bija uzmanīgi izlasījušas visus uzdevumus, kā arī dažas bija neuzmanīgi "izpētījušas" fotolapu. Rezultātā, daudzas kontrolpunktu fotogrāfijas netika ieskaitītas. Tas noteikti ietekmēja arī vietu rezultātu tabulā.

 pirmo vietu tūrisma jeb A klasē iegūst komanda "Zibenīgie" (Ogre/Sigulda). Aiz sevis otrajā vietā atstājot pieredzējušu komandu "RINO" no Rīgas, bet trešajā vietā - komandu "Merliso" no Garkalnes.

Profesionāļu jeb A+ klasē šoreiz par vietām ļoti sīvi cīnījās divas komandas - "Matrix" un 21.komanda. Abām komandām kāds no punktiem netika ieskaitīts. Diemžēl "21.komanda" pieļāva arī fiksētu CSN pārkāpumu, kas atņēma tai vēl vairāk punktu.

Līdz ar to komanda "Matrix" (Baltezers/Saulkrasti) ierindojās 1.vietā. Savukārt "21.komanda" (Jūrmala) paliek otrajā vietā.

Apsveicam uzvarētājus!

Komandām tiek piešķirtas dāvanu kartes attiecīgi 35, 25 un 20 eiro vērtībā no brauciens.lv.

Visu komandu rezultātus, veiktos maršrutus, neieskaitītās bildes meklējiet šeit: https://brauciens.lv/rezultati

Nākamais brauciens notiks 29.jūlijā Rēzeknē. Reģistrācija uz šo braucienu ir atvērta.

Tiekamies vasarā!


Māmiņdienas pirmsvētku brauciens "Apkārt Ādažiem" - 13.maijā

Kādēļ gan nenosvinēt Māmiņdienu sestdien, 13.maijā, visiem kopā piedaloties aizraujošā #autofotoorientēšanās piedzīvojumu braucienā "Apkārt Ādažiem"?!

Četrās stundās, meklējot un fotografējoties pie kontrolpunktiem, kā arī pildot dažādus uzdevumus un pievēršot uzmanību, iespējams, jau zināmu objektu detaļām, varēs iepazīt Ādažus un to apkārtni no cita, neparasta skatu punkta. Taču iespējams, ka atvēlētajā laikā visus kontrolpunktus atrast un apmeklēt neizdosies.

Lai būtu vēl interesantāk, kontrolpunkti tiks atzīmēti uz parastās autoceļu kartes. Vai proti "lasīt" karti bez aplikācijām?!

Brīvais starts - Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, kuru drīkst vadīt ar B kategorijas tiesībām, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā papīra autoceļu karte "Viduslatvija" vai "Rīgas apkārtne", ērti apavi un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa 24€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»


Jaunā sezona ir atklāta

Sestdien, 18.februārī tika aizvadīts šī gada pirmais mazais #autofotoorientēšanās brauciens "Koknese-Ērgļi-Pļaviņas". Startēja 30, bet finišēja 28 komandas.

Brauciena laikā dalībnieki paguva izbristies gan pa dziļām sniega kupenām, gan nofotografēties uz rudens ainavu fona. Tik mainīga bija maršruta reģiona apkārtne.

Ērgļos komandām bija jāatrod vairāki kontrolpunkti, orientējoties tikai pēc dotās ielu shēmas. Spriežot pēc iesūtītajām bildēm, ne visiem izdevās atrast "Izdzīvošanas meistarklasi" Ērgļu stacijas augstajā kalnā. Jāatzīst, ka kāpiens tajā patiešām atbilst šī kontrolpunkta nosaukumam - tas bija īsts izaicinājums. Paldies Ērgļu stacijai par šo "atrakciju".

Savukārt Kokneses pilsdrupās ne visas komandas atrada un nofotografējās pie diviem kontrolpunktiem - lielgabala un moku rīka.

Dažas komandas mums jautāja par zilās ceļazīmes atrašanās vietu. Tā bija jāmeklē apdzīvotā vietā Sidrabiņi.

Slēptais rēķināmais kontrolpunkts - Vietalvas Labdarības nama piemiņas vieta, komandu maršrutu kartē ir atzīmēts ar numuru 45.

Tā kā šoreiz braucienā piedalījās divas komandas, kuras mūsu organizētajos Lielajos braucienos startē profesionāļu klasē, tikai pieņemts lēmums sadalīt klasēs arī mazā brauciena komandas un apbalvot uzvarētājus abās klasēs.

Tā tūrisma klasē pirmo vietu iegūst komanda "Rakari&Mafija" no Līvāniem. Otrajā vietā - apvienotā Ogres/Siguldas komanda "Zibenīgie", bet trešajā vietā komanda "Dzelmīši" no Madonas novada.

Profesionāļu klasē savā starpā cīnījās "21.komanda" no Rīgas un komanda "Matrix" no Saulkrastiem, iegūstot attiecīgi pirmo un otro vietu.

Pirmajām vietām abās klasēs tiek piešķirta brauciens.lv dāvanu karte 35€ vērtībā, otrajām vietām - 25 € vērtībā, bet trešajai vietai 20 € vērtībā.

Apsveicam uzvarētājus!

Visu komandu rezultātus, nobrauktos maršrutus, neieskaitītās un interesantākās bildes var apskatīt šeit: https://brauciens.lv/rezultati

Nākamreiz tiekamies 13.maijā Ādažos. Reģistrācija uz šo braucienu drīz tiks atvērta. Sekojiet līdzi informācijai mūsu Fb lapā un mājaslapā mazais.brauciens.lv


18.februārī ar auto pēc piedzīvojumiem

Trīs brīnišķīgas vietas - Koknese, Ērgļi un Pļaviņas, būs mūsu #autofotoorientēšanās brauciena mērķis, 18.februāri atklājot jauno 2023.gada mazo braucienu sezonu.

Brauciena maršruts vedīs gar seno Daugavas ūdensceļu, piestās Kokneses pilsdrupās, kā arī pie neparastiem objektiem - vēstures lieciniekiem un dabas pieminekļiem. Papildpunktu iegūšanai komandām būs jāveic arī dažādi uzdevumi brauciena laikā.

Brauciena ilgums būs 4 stundas. Iespējams, atvēlētajā laikā visus kontrolpunktus atrast un apmeklēt neizdosies. Taču aktīvi pavadīta sestdienas diena jautrā kompānijā noteikti ir garantēta.

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, kuru drīkst vadīt ar B kategorijas tiesībām, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā papīra autoceļu karte "Austrumvidzeme.Ziemeļlatgale", ērti apavi un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa 24€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»


Piedzīvojot zelta rudeni Talsos

Spārdot krāsainās rudens lapas, baudot saulainu 22.oktobra dienu 32 komandas no dažādām Latvijas malām devās piedzīvojumā, lai neparastā veidā iepazītu Talsus un apkārtni, piedaloties četru stundu mazajā #autofotoorientēšanās braucienā "Talsi 2022".

Lielu paldies gribam teikt VisitValdemārpils, Tiņģeres muižas pilij, salonam "Ziedu Akcents" Valdemārpilī, kā arī auto-moto ekspozīcijas "Draudzība" saimniekiem par interesantiem kontrolpunktiem un uzdevumiem. Paldies sakām arī lauku sētai/minizoo "Lāčplēši" par unikālu iespēju savām acīm ieraudzīt īstu kultūrvēsturisku rekvizītu no filmas "Vella kalpi" - Rīgas atslēgu.

Kā mums rakstīja komandas, kuras bija piedalījušās Lielajā autofotoorientēšanās braucienā Talsos pirms gada - arī uz šķietami zināmām vietām vienmēr var paskatīties citādāk un ieraudzīt tās no neparasta skatu punkta. Un tas ir aizraujoši un interesanti!

Lai arī laiks bija foršs, kontrolpunkti interesanti un brīžiem gribējās apstāties, lai iemūžinātu bildē kādu pasakainu rudens skatu, tās tomēr bija sacensības, kurās tiek noskaidroti uzvarētāji.

Diemžēl, dažas komandas bija neuzmanīgi izlasījušas uzdevumu Valdemārpils ziedu salonā, kur otrā bilde bija jāuzņem ne ātrāk kā pēc 5 minūtēm. Savukārt citas neuzmanības pēc bija nofotografējušās nepareizi pie Vandzenes dižakmens.

Atbildot uz komandu jautājumiem: Ed.Veidenbauma krūšutēls atradās redzamības attālumā no vēsturiskā akmens - Brīvnieku graudberža Laucienē pie skolotāju mājas, bet vienīgais tilts pār ezeru ir uzbūvēts Valdemārpilī.

Vislabāko punktu krāšanas stratēģiju izstrādāja komanda "Macropus Rufus", iegūstot pirmo vietu. Otrajā vietā ierindojas komanda "Aiziet!"", aiz sevis atstājo komandu "Dīzelī ir spēks", kura paliek 3.vietā.

Visu komandu rezultāti, neieskaitītās bildes un veiktie maršruti apskatāmi šeit »»

Apsveicam uzvarētājus! Uzvarētājiem tiek piešķirtas attiecīgi 35, 25 un 20 eiro dāvanu kartes no brauciens.lv, kā arī balvas no VisitValdemārpils. Par balvu saņemšanu sazināsimies ar uzvarētājiem personīgi.

Paldies visiem par piedalīšanos!

Šī gada beidzamais posms notiks 10.decembrī Liepājā, pavisam nedaudz iebraucot arī Lietuvas Republikā.

Reģistrācija uz šo braucienu ir atvērta.


22.oktobrī iepazīsim Talsus un apkārtni

Aicinām ikvienu izzināt Talsus un apkārtni, piedaloties četru stundu autofotoorientēšanās braucienā "Talsi". Pat ja šķiet, ka viss šeit ir zināms un apskatīts, šajā braucienā ikviens noteikti sev atklās ko jaunu vai arī ieraudzīs pazīstamas vietas no cita skatu punkta.

Četrās stundās, meklējot un fotografējoties pie interesantiem kontrolpunktiem, pildot dažādus papilduzdevumus, laiks paskries nemanot. Un atkal jau daudz foršas bildes papildinās piedzīvojumu fotoalbumu.

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, kuru drīkst vadīt ar B kategorijas tiesībām, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis (ar iespēju saņemt un nosūtīt WhatsApp ziņas), ieteicamā papīra autoceļu karte "Ziemeļkurzeme", ērti apavi un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa 24€. Komandā ir jābūt vismaz 2 cilvēkiem. Maksimāli komandā var būt tik daudz cilvēku, cik pieļauj konkrētā automobiļa ietilpība.

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»


Sēlijas brauciens noslēdzies

Sestdien, 30.jūlijā visā Latvijā notika daudz un dažādi pasākumi, pilsētu svētki, koncerti, taču 15 komandas no dažādām Latvijas malām izvēlējās savu dienu pavadīt, piedaloties četru stundu autofotoorientēšanās braucienā "Sēlija.Turpinājums", iepazīstot Sēliju no Aknīstes līdz Ilūkstei.

Tā kā Sēlijas reģions ir ļoti liels, tad arī brauciena kontrolpunkti tika izvietoti diezgan plašā reģionā. Līdz ar to komandām bija lielākas iespējas izvēlēties sev starta un finiša vietas. Pilnīgi visus kontrolpunktus šoreiz savākt nebija iespējams, tādēļ lai uzvarētu, bija jāizstrādā sava īpašā kontrolpunktu meklēšanas un uzdevumu pildīšanas stratēģija.

Vislabāk tas izdevās komandai "Rakari" no Līvāniem. Viņiem pirmā vieta. Tikai viena ātrumsoda dēļ komandai "Līvānu ķieģelis" aizgāja garām godpilnā otrā vieta. Viņi palika trešie. Tas savukārt palīdzēja komandai "Matrix" no Pierīgas ierindoties otrajā vietā. Apsveicam uzvarētājus! Par balvu saņemšanu sazināsimies ar katru komandu personīgi.

Mūsu www.brauciens.lv lapas REZULTĀTI sadaļā publicēti sestdien notikušā brauciena rezultāti, komandu veiktie maršruti un neieskaitītās bildes ar paskaidrojumiem. 

Pēc finiša saņēmām ziņu no vairākām komandām, ka KP Kaldabruņā bija pazudis. Šajā vietā atradās koka saulīte un stilizētas metāla tautumeitas, kas diemžēl bija pazudušas. Mums par lielu nožēlu tikai viena komanda bija uzmanīgi izlasījusi gan biļetenu, gan uzdevumu lapu, kurā ar sarkaniem burtiem bija rakstīts: ja esat pareizā vietā, taču KP ir pazudis, nofotografējieties šajā vietā un KP, iespējams, tiks ieskaitīts. Šo noteikumu izpildīja tikai viena komanda un tai šis KP tika ieskaitīts.

Atbildes uz jautājumiem: buraks - biete; kaptūns - paštaisīts tvaika nosūcējs/krāsns augša; ģerkste - asas sāpes plaukstu locītavās; sirūbs - akas grodi; iesim suploku - iesim cieši blakus; asprēklis - otra puse, mugurpuse, otrādi, aizmugure utml.; žepers - zarains miets siena zārdu atspiešanai. Ieskaitītas tika arī idejiski tuvas atbildes.

Paldies visiem par piedalīšanos! Nākamais 4 stundu brauciens notiks 20.oktobrī Talsos. Reģistrēties uz šo braucienu varat jau šodien sadaļā REĢISTRĀCIJA.


Sēlija. Turpinājums 30.jūlijā

Maijā ikvienam Mazā autofotoorientēšanās brauciena "Sēlija" dalībniekam bija iespēja pieredzēt daļu no plašās Sēlijas, izzinot un meklējot kontrolpunktus Viesītes, Neretas, Aknīstes apkārtnē, kā arī Daugavas kreisajā krastā no Jēkabpils līdz Secei.

Taču Sēlija ir pietiekami liela un interesantu atklājumu pilna.Tādēļ aicinām ikvienu piedalīties 30.jūlija Mazajā autofotoorientēšanās braucienā "Sēlija.Turpinājums", kurā izzināsim Sēliju no Aknīstes līdz Ilūkstei. Četrās stundās, meklējot un fotografējoties pie interesantiem kontrolpunktiem, pildot papilduzdevumus, laiks paskries nemanot. Un atkal jau daudz foršas bildes papildinās piedzīvojumu fotoalbumu.

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas sacensību reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis, ieteicamā autoceļu karte Dienvidlatgale.Augšzeme (jo mūsējā būs smalka un bez mēroga), ērti apavi un labs noskaņojums.

Komandas dalības maksa tikai 24€ (neatkarīgi no cilvēku skaita tajā).

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»


Sēlijas brauciena rezultāti

Noslēdzies mazais autofotoorientēšanās brauciens "Sēlija". Šogad tas bija otrais mazais brauciens no vairāku braucienu sērijas, kas ir ieplānotas 2022.gadā. Piedalījās 29 komandas, kas pārstāvēja dažādus Latvijas novadus. Tā kā kontrolpunkti bija izvietoti diezgan plašā reģionā, tad komandas savus piedzīvojumus varēja sākt gan Jēkabpilī, gan Neretā, Aknīstē vai citā brīvi izvēlētā vietā.

Kontrolpunkti bija izvietoti interesantās un neparastās vietās, piemēram, Stendera parkā, kurā ir izveidotas 2 izziņas takas ar informatīviem stendiem - Bildu Ābices un Augstas gudrības takas.

Neparasts kontrolpunkts bija arī uz Latvijā trešās lielākās salas. Pie ūdens līmeņa augstuma atzīmes 6,7 metri Daugavā pie Jēkabpils tilta, ūdens sāk plūst pāri betona pārgāznei uz Sakas salas, paglābjot salu no applūšanas. Savukārt mežos pie Viesītes ezera ir vēl viens, iespējams, mazāk zināms objekts - Elkšņu-Biržu kanāls, kas 20.gs.sākumā tika izraksts baļķu pludināšanai līdz Daugavai.

Braucienam atvēlētajā laikā pilnīgi visus kontrolpunktus nebija iespējams savākt, tādēļ komandām bija jāizstrādā sava stratēģija, lai summā iegūtu pēc iespējas vairāk punktus. Vislabāk tas izdevās komandai "Trīs vienā", kas ar iegūtiem 3847 punktiem ieguva godpilno pirmo vietu. Otrajā vietā ar 3479 punktiem ierindojās komanda "Kukurūza". Savukārt komanda "Hektora gūstekņi" nopelnīja 3349 punktus un 3.vietu uz goda pjedestāla. Apsveicam uzvarētājus!

Uzvarētājiem tiek piešķirtas dāvanu kartes attiecīgi 35, 25 un 20 eiro vērtībā un piemiņas balvas no brauciens.lv.

Mēs ceram, ka šis brauciens pamudināja jūs šovasar brīvdienas pavadīt Sēlijā un apceļot to nesteidzoties kopā ar ģimeni un draugiem.

Taču tas vēl nav viss. 30.jūlijā notiks mazais autofotoorientēšanās brauciens "Sēlija. Turpinājums.", kurā iepazīsim šo Latvijas reģionu tālāk, līdz Ilūkstei.

Reģistrācija šim braucienam jau atvērta. Dalības maksa paliek nemainīga - 24€  no komandas.

Visu komandu rezultātus var atrast brauciens.lv lapas REZULTĀTI sadaļā.


Sēlijas iepazīšanas brauciens 7.maijā

Gribi redzēt, kas ir Sēlija, kādi ļaudis tur ir dzīvojuši? 7.maijā piedalies Mazajā autofotoorientēšanās braucienā “Sēlija 2022”!

Brauksim izzināt Sēlijas pilskalnus, ezerus, Staburagu un iepazīt dižo vīru - Paula Stradiņa, Jāņa Jaunsudrabiņa un Stendera dzimtās vietas.

To visu apvienosim ar klasisko autofotoorientēšanos pēc kartes un dažādiem papilduzdevumiem. Aktīvi un interesanti pavadīta diena kopā ar draugiem vai ģimeni ir garantēta!

Braucienu varēs sākt no jebkuras vietas sacensību reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas ir nepieciešams braucienam: komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis, digitālais fotoaparāts un/vai viedtālrunis, ieteicamā autoceļu karte Jēkabpils un apkārtne vai Dienvidlatgale.Augšzeme (jo mūsējā būs smalka un bez mēroga), ērti apavi un labs noskaņojums.

Dalības maksa 24€ no komandas.

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»  


Šī gada pirmais mazais brauciens noslēdzies

19.februārī 21 auto komanda nenobijās no sinoptiķu prognozēm par slikto laiku un piedalījās jaunās sezonas atklāšanas braucienā Preiļu pusē.

Lai arī 4 stundas ir stipri par maz, lai pilnībā izzinātu šo reģionu, dalībniekiem tomēr izdevās kopā ar kontrolpunktu meklēšanu un fotografēšanos kaut nedaudz iepazīt interesantākās un neparastākās vietas Preiļos un apkārtnē, kā arī no cita skatu punkta paraudzīties uz jau zināmām un populārām tūrisma vietām. Un tam visam noteikti klāt nāca arī pozitīva adrenalīna deva.

Tā kā šis bija autofotoorientēšanās brauciens, komandām bija jāsacenšas savā starpā. Pilnīgi visus kontrolpunktus nesavāca neviena no komandām. Slēpto kontrolpunktu (uzrakstu Rp uz koka) pareizi aprēķināja un "paņēma" trīs komandas. Tas komandu veikto maršrutu kartē ir atzīmēts ar numuru 34.

Jāatzīst, ka šoreiz veiksme bija nostājusies pieredzējušu komandu pusē. Tās arī sadalīja savā starpā goda pjedestālu.

Tā pirmajā vietā ierindojās komanda "Rakari". Otrajā - komanda "Matrix". Savukārt komanda "JIMI", kas ir atgriezusies braucienos pēc neliela pārtraukuma, iegūst trešo vietu. Apsveicam uzvarētājus!

Visu komandu rezultātus var atrast brauciens.lv lapas REZULTĀTI sadaļā.

Uzvarētājiem tiek piešķirtas dāvanu kartes no brauciens.lv attiecīgi 35, 25 un 20 eiro apmērā, kā arī piemiņas balvas no Preiļu novada. Par balvu saņemšanu sazināsimies ar katru komandu personīgi.

Nākamais mazais autofotoorientēšanās brauciens notiks 7.maijā Sēlijā. Reģistrācija uz braucienu tiks atvērta tuvākajā laikā. Sekojiet līdzi informācijai.


19.februārī laižam uz Preiļu zemi!

Jauno 2022.gada bezkontakta mazo braucienu sezonu sāksim ar Preiļu puses iepazīšanu.

Šīs senās latgaļu Jersikas valsts daļa cauri gadsimtiem līdz mūsdienām ir saglabājusi vēl ļoti daudz apslēptu un neizzinātu dārgumu. Mūsdienu Preiļu “slavenības” ir gliemeži, lelles, siers. Protams, nedrīkst aizmirst arī par Preiļu muižas pili un parku. Taču tas noteikti nav viss, kā dēļ ir vērts piestāt un iepazīt šo Latvijas gabaliņu.

 

Tādēļ dodies kopā ar mums aizraujošā un izzinošā autofotoorientēšanās piedzīvojumā “Preiļi 2021”!

Četrās stundās būs iespēja neparastā veidā iepazīt Preiļus un to apkārtni. Meklējot un fotografējoties pie kontrolpunktiem, pildot dažādus papilduzdevumus laiks paskries nemanot. Tā kā šis būs bezkontakta brauciens, tad visu brauciena laiku komandas pavadīs drošā vidē - savā automobilī un svaigā gaisā. Nebūs arī kontakta ar pārējiem brauciena dalībniekiem.

Braucienu varēs sākt jebkurā komandas brīvi izvēlētā vietā brauciena reģionā laika posmā no 10:00-12:00. Kvalitatīva orientēšanās karte ar kontrolpunktiem, foto un uzdevumu lapas tiks nosūtīti katrai komandai digitāli uz reģistrēto WhatsApp numuru komandas starta brīdī. Brauciena noslēgums pēc 4 stundām jebkurā vietā.

Viss, kas nepieciešams braucienam: vieglais automobilis, vismaz divu cilvēku komanda (ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus brauciena dienā), digitālais fotoaparāts vai/un viedtālrunis, ieteicamā ceļu karte Preiļu novads. vai Dienvidlatgale.Augšzeme., jo mūsējā būs smalka un bez mēroga), ērti apavi un labs noskaņojums.

Dalības maksa 24€ no komandas.

Iepazīsties ar brauciena Nolikumu un reģistrē savu komandu šeit »»